Blog ubezpieczeniowy Multiagencji MSM.pl

Jak ubezpieczyć auto za milion złotych? - wywiad z Łukaszem Pardua

Wywiad Sukces Praca

Łukasz Pardua w  msm.pl pracuje od 2014 roku. W tym czasie uczestniczył m.in. we wdrażaniu biur partnerskich oraz automatyzacji wielu procesów w  firmie. Na co dzień Łukasz aktywnie wspiera naszych agentów w  sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych, transportowych oraz rolnych. Zapraszamy na wywiad, w którym Łukasz opowie, jak wygląda praca w  msm.pl oraz co jest receptą na sukces w przypadku specjalistów produktowych i agentów ubezpieczeniowych.

Łukasz, to już 5 lat Twojej pracy jako specjalista ds. ubezpieczeń w msm.pl. To kawał czasu. Na pewno sporo się w tym czasie wydarzyło. Opowiedz chociaż w paru zdaniach, na czym polega Twoja praca?

Zajmuje się wspieraniem agentów ubezpieczeniowych. Zapewniam im wsparcie zarówno merytoryczne, jak i techniczne. Nie znasz jakiegoś produktu? Masz problem z obsługą porównywarki albo systemu Everest? Zadzwoń do Łukasza!

Wygląda więc na to, że masz bardzo szeroki zakres obowiązków. Jak dajesz sobie z tym radę? Lubisz w  ogóle swoją pracę? 

Najważniejsze w mojej pracy są umiejętności techniczne. Nasza firma mocno stawia na automatyzacje procesów. Bez odpowiedniej umiejętności obsługi software praca na moim stanowisku byłaby niemożliwa. Oczywiście, że lubię moją pracę. Chyba najbardziej dlatego, że nie jest monotonna. Po pięciu latach pracy niektóre tematy dalej potrafią mnie zaskoczyć. 

To dobrze, że znalazłeś pracę, która Ci się podoba. Szukałeś pracy typowo w tej branży, czy trafiłeś tu przypadkiem?

Trafiłem przypadkiem. Wiesz, jak jest. Człowiek kończy studia, ma głowę pełną wiedzy, chłonny umysł i chciałby zawojować Świat. Niestety często zderza się z rzeczywistością, w której pracodawcy wymagają najlepiej piętnastoletniego doświadczenia i nie chcą takiego świeżo upieczonego magistra zatrudnić. W msm.pl jest inaczej. Ta firma stawia na zdolnych, młodych ludzi, inwestuje w człowieka i kształtuje go samodzielnie. 

A więc pracuje się lepiej niż w  korporacji?

To trudne pytanie. Ktoś powie, że lepiej jest w korpo, a ktoś, że lepiej w MŚP. W msm.pl cenię sobie luźną atmosferę i możliwość realnego wpływu na kształt i kierunek firmy – tego młody człowiek w korpo nie odnajdzie. 

Słyszałem opinie, że ubezpieczenia to nudna branża? Zapewne się z tym nie zgodzisz.

Oczywiście, że nie! [śmiech] Klient pozwala Ci wsiąść do swojego Lamborghini i robić w nim fotki. A na koniec jeszcze dostajesz za to pieniądze. Oczywiście nie zawsze jest to Lambo, ale takie atrakcje też się zdarzają. W tym roku ubezpieczyliśmy już Mercedesa wartego milion złotych. 

Polecasz więc pracę agenta ubezpieczeniowego miłośnikom motoryzacji?

Tak, na pewno miłośnik motoryzacji znajdzie w  tej pracy dużo przyjemności. Ale przede wszystkim jest to praca dla człowieka, który lubi kontakt z ludźmi. Żeby sprzedać dobre ubezpieczenie, trzeba przede wszystkim dotrzeć do potrzeb klienta. A  do tego trzeba potrafić rozmawiać z drugim człowiekiem.

Łukasz, jesteś specjalistą w swojej branży. Jak sądzisz, jak zmieni się branża ubezpieczeń w najbliższych latach?

Przede wszystkim informatyzacja całej branży. Produkty proste, jak przede wszystkim OC pojazdu mechanicznego będą sprzedawane głównie przez strony internetowe. Agenci ubezpieczeniowi będą obsługiwać głównie te tematy, w których potrzebna jest wiedza fachowa i przeciętny Kowalski nie będzie miał wystarczającej wiedzy, żeby kupić takie ubezpieczenie poprzez formularz w Internecie. Mowa przede wszystkim o polisach majątkowych, OC zawodu czy gwarancjach ubezpieczeniowych, ale też o trudnych ubezpieczeniach komunikacyjnych jak floty pojazdów, czy wspomniany wcześniej Mercedes. 

Jak zareagowałeś na otrzymaną nagrodę i  podziękowania za 5 lat współpracy?

Te podziękowania i prezent od firmy, to była dla mnie spora niespodzianka i wspaniałe przeżycie. Bardzo się cieszę, że moje zaangażowanie w pracę zostało dostrzeżone i  wyróżnione. Dało mi to dużo satysfakcji i chęci do osiągania kolejnych sukcesów razem z msm.pl

Za 5 lat kolejny wywiad?

[śmiech] Mam nadzieję, że znajdziemy stosowną okazję dużo wcześniej :)

Zostań agentem ubezpieczeniowym

Dołącz do MSM już teraz!

Mikołaj Pasecki

Specjalista ds mediów

Kim jesteśmy?

MSM to innowacyjna multiagencja sieciowa sprzedająca najlepsze ubezpieczenia. Ogromne doświadczenie, wielka wiedza, dbałość o zadowolenie Klientów oraz Multiagentów ubezpieczeniowych, a także intuicyjny CRM ubezpieczeniowy sprawia, że warto współpracować z naszą multiagencją.

Dołącz do nas na: Facebook Linkedin