Blog ubezpieczeniowy Multiagencji MSM.pl

(Nie) finansowe korzyści z bycia agentem ubezpieczeniowym

Praca Sprzedaż Współpraca

Branża finansów i ubezpieczeń kusi nie tylko warunkami płacowymi. Mnóstwo stanowisk związanych np. ze sprzedażą polis wiąże się z dodatkowymi korzyściami niedostępnymi niemal nigdzie indziej. Na jakie pozapłacowe korzyści może więc liczyć współczesny agent ubezpieczeniowy?

Praca w wybranych ramach czasowych

Agent ubezpieczeniowy nie jest etatowcem, który od poniedziałku do piątku spędza 8 godzin w  biurze. Wręcz przeciwnie, doradca ubezpieczeniowy sam organizuje swój grafik i decyduje, w jakich godzinach i jak dniach będzie pracował.

Naturalnie ustalając grafik, trzeba uwzględnić preferencje czasowe klientów (choć rosnąca popularność polis zdalnych sprawia, że coraz częściej ubezpieczenia sprzedaje się bez potrzeby bezpośredniego kontaktu z  klientem). Taka elastyczność, w połączeniu z zachowaniem dobrej organizacji pracy sprawia, że można zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Również w przypadku ustalania terminów urlopowych agent ubezpieczeniowy nie jest od nikogo zależny. Na wypoczynek może się więc udać dokładnie wtedy, gdy ma na to ochotę. Bez żadnych tłumaczeń może też wziąć urlop w  sytuacjach nagłych.

Podwyżkę przyznaje się samemu sobie

Zwracanie się z prośbą o podwyżkę do przełożonego bywa stresujące i często kończy się niepowodzeniem. Zasadniczo agent ubezpieczeniowy, zarabiający z prowizji od sprzedanych polis nie ma takiego problemu.

Poziom zarobków w tym zawodzie jest tu ściśle związany z  zaangażowaniem. Im ciężej i efektywniej się pracuje, tym wyższe sumy pieniędzy się zarabia. Co więcej, nie ma żadnego górnego limitu płacowego, jakiego nie można przekroczyć, jako agent ubezpieczeniowy.

Samodzielnie wybierany kierunek rozwoju

W pracy etatowej nie wszystko zależy od preferencji i potencjału danej osoby. Pracownik musi dostosować się do panujących procedur, a czasem podejmuje aktywność, która nie jest zbieżna z jego umiejętnościami. Tymczasem agent ubezpieczeniowy sam decyduje, jak chce pracować. Przykładowo może wyspecjalizować się w ubezpieczeniach flotowych i kierować swe usługi do firm transportowych. Jeśli jednak zechce, może też skupić się na rynku B2C, a klientów pozyskiwać online. Oczywiście może podążyć zupełnie inną drogą. Każdy sposób może okazać się skutecznym sposobem na uzyskanie wysokich zarobków.

Również w dalszych etapach kariery agent ubezpieczeniowy sam podejmuje decyzje na temat przyszłości. Może więc np. postanowić, że założy własną agencję ubezpieczeniową. Wtedy to, poza umiejętnościami sprzedażowymi rozwinie umiejętności zarządzania. Agencja ubezpieczeniowa to szansa na jeszcze wyższe zarobki niż wcześniej.

Zero rutyny i mnóstwo ludzi wokół

Pracując jako multiagent ubezpieczeniowy, można być niemal pewnym, że nigdy nie będzie nudno. W tym zawodzie każdy dzień jest zupełnie inny i przynosi nowe wyzwania. W dodatku agent ubezpieczeniowy stale poznaje nowych ludzi i  rozszerza siatkę kontaktów zawodowych.

Grafik doradcy ubezpieczeniowego jest pełny nie tylko kontaktów z klientem. Czas poświęca się tu też na samorozwój, tak by być na bieżąco ze zmianami rynkowymi i  prawnymi. Edukowanie się na konferencjach i e-learningu przynosi sporo satysfakcji. Ponadto każdy agent ubezpieczeniowy ma możliwość wykazania się zdolnościami analitycznymi, zwłaszcza podczas przygotowywania ofert ubezpieczeń.

Mikołaj Pasecki

Specjalista ds mediów

Kim jesteśmy?

MSM to innowacyjna multiagencja sieciowa sprzedająca najlepsze ubezpieczenia. Ogromne doświadczenie, wielka wiedza, dbałość o zadowolenie Klientów oraz Multiagentów ubezpieczeniowych, a także intuicyjny CRM ubezpieczeniowy sprawia, że warto współpracować z naszą multiagencją.

Dołącz do nas na: Facebook Linkedin