Blog ubezpieczeniowy Multiagencji MSM.pl

Manager, założenie multiagencji – perspektywy rozwoju Agenta

Manager praca sukces

Agenci ubezpieczeniowi mają wielkie możliwości rozwoju. Mogą się dalej rozwijać w  sprzedaży np. jako Manager ds. ubezpieczeń lub przez założenie własnej multiagencji. Inni agenci celują zaś w stanowiska analityczne i np. zostanie Underwriterem. Może jednak bycie Agentem ubezpieczeniowym to praca na całe życie, której nie warto zmieniać?

Praca jako Manager ubezpieczeniowy dla lubiących zarządzanie

Po nabraniu doświadczenia i zbudowaniu renomy Agenci czasem mają aż za dużo pracy i po prostu nie są w stanie obsłużyć wszystkich Klientów. Wtedy to często pojawia się pomysł, aby swój do tej pory jednoosobowy interes poszerzyć, czyli zbudować grupę sprzedażową. Zostanie Managerem ds. ubezpieczeń, który nie tylko sam sprzedaje polisy, ale także zarządza podległą mu strukturą, może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. W ten sposób można liczyć na większe zarobki, a przy tym wcielić się w rolę lidera oraz szefa.

Z drugiej strony zostanie Managerem sprzedaży ubezpieczeń, przysparza kolejnych obowiązków. Trzeba się bowiem skupić nie tylko na Klientach i własnym rozwoju, ale także i na rekrutacji oraz zarządzaniu strukturą sprzedaży. Na szczęście dobry system CRM  zapewniany przez nowoczesną multiagencję ubezpieczeniową sprawia, że kierowanie grupą sprzedażową jest proste, szybkie i efektywne, od etapu rekrutacji, po rozliczanie prowizji.

Założenie własnej multiagencji dla chcących mieć duży biznes

Niektórzy nie zadowalają się zostaniem Managerem ubezpieczeniowym, lecz dążą do założenia własnej multiagencji, która rekrutuje Agentów na szeroką skalę. Wymaga to dużej determinacji,  zmysłu przedsiębiorczości i przyjęcia właściwej strategii, ale może zapewnić ogromną satysfakcję oraz wielkie zyski.

Wbrew pozorom założenie multiagencji ubezpieczeniowej w  dzisiejszych czasach wcale nie musi być trudne. Dobrym pomysłem może okazać się wykorzystanie sprawdzonych rozwiązań poprzez nawiązanie współpracy z już istniejącą multiagencją, która osiągnęła sukces. W takim przypadku nowo powstała multiagencja może liczyć na pełne wsparcie informatyczne, organizacyjne i sprzedażowe od bardziej doświadczonego podmiotu.

Agent ubezpieczeniowy może objąć  stanowiska analityczne

Ubezpieczenia to biznes warty miliardy, a zarobki niektórych pracowników odpowiedzialnych za analizy w towarzystwach ubezpieczeniowych przekraczają 10 000 złotych. Trudno więc się dziwić, że wielu marzy o tym, aby objąć takie stanowisko jak Underwriter, czy Aktuariusz np. w PZU.

Objęcie tego typu posady jest trudnym zadaniem, ponieważ jest na nie wielka liczba chętnych. Wśród podstawowych wymagań na takie stanowiska pojawia się praktyczna znajomość rynku ubezpieczeniowego, którą najłatwiej nabyć właśnie poprzez wcześniejszą pracę jako Agent ubezpieczeniowy. 

A może bycie Multiagentem to idealna praca na całe życie?

Manager ds. sprzedaży ubezpieczeń, założyciel własnej multiagencji, Underwriter, Aktuariusz i inne stanowiska – Agenci ubezpieczeniowi mają naprawdę duże możliwości rozwoju w branży i zmiany stanowiska. Warto jednak zauważyć, że są i tacy, którzy pracują jako Agent ubezpieczeniowy przez całą karierę i są z tego w pełni zadowoleni.

Praca Agenta ubezpieczeniowego może przecież przynieść wielką satysfakcję, duże wynagrodzenie, a także pozwala się stale rozwijać. Trudno się więc dziwić, że wielu Agentów nie odczuwa żadnej potrzeby zmiany stanowiska na inne. Warto też pamiętać, z jak wielką swobodą wiąże się praca Agenta, który może traktować sprzedaż ubezpieczeń jako jedyną aktywność zawodową, jak i  łączyć ją np. z pracą na etacie.

Każdy Agent sam więc podejmuje decyzję na temat tego, w  jakim kierunku ma zmierzać jego kariera zawodowa. Ważne jest tylko to, aby była ona dobrze przemyślana i zbieżna z jego aspiracjami.

Dołącz do nas jeszcze dziś!

Zostań Agentem

Mikołaj Pasecki

Specjalista ds mediów