Blog ubezpieczeniowy Multiagencji MSM.pl

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie na życie?

Życie Dzieci Zdrowie

Życie bywa pełne nieprzewidywalnych wydarzeń, które nie zawsze mają pozytywny charter. Dobre ubezpieczenie na życie pozwala jednak uchronić się przed ich finansowymi konsekwencjami. W dodatku polisy na życie można dopasować do swoich potrzeb i potraktować nie tylko jako formę ochrony, ale także inwestycji w przyszłość swoją i swojej rodziny.

Wsparcie w krytycznych momentach

Ryzyko poważnego wypadku, czy też nagłego zapadnięcia na ciężką chorobą nie jest na ogół duże. Z drugiej strony konsekwencje takich wydarzeń bywają długoterminowe i skomplikowane. Choroba, czy wypadek rzutują także na strefę finansową i to w podwójny sposób. Po pierwsze zwykle wymagają dużych nakładów na proces leczenia. Po drugie, będąc poważnie chorym, czy też przechodząc rehabilitację po ciężkim wypadku, trudno jest prowadzić normalną  działalność zawodową, a więc i zarobkową.

Zawarcie ubezpieczenie oczywiście nie sprawi, że dana osoba nigdy nie zachoruje, czy też nie zachoruje. Pomoc z ubezpieczenia na życie w takich sytuacjach może okazać się jednak bardzo cenna. Dzięki niemu można sfinansować leczenie u prywatnych lekarzy i wykupić lekarstwa nierefundowane przez NFZ, czy też sprzęt medyczny i  rehabilitacyjny. Ponadto polisa może być wsparciem dla całej rodzinny np. wtedy, gdy wypadkowi uległ jej główny żywiciel.

Na co dzień ubezpieczenie na życie zapewnia komfort psychiczny. Dzięki niemu można być spokojnym, że nawet w przypadku krytycznych sytuacji będzie można liczyć na kompleksowe wsparcie. Ubezpieczenie na życie zapewnia bowiem stabilizację finansową, co szczególnie mocno można docenić w dzisiejszym, szybko zmieniającym się świecie.

Możliwość dopasowania polisy do potrzeb

Współcześnie wybór ubezpieczeń na życie jest ogromny, a każda polisa ma swoją własną specyfikę. Z jednej strony jest to doskonała wiadomość, gdyż każdy ma możliwość wybrania produktu zbieżnego ze swoimi potrzebami oraz preferencjami. Z drugiej strony samodzielne znalezienie optymalnej polisy może być czasochłonne i obarczone ryzykiem błędu, o ile nie ma się odpowiedniego doświadczenia i  nie zna się zawiłości ubezpieczeniowych.


Tak naprawdę w mowie potocznej określenie „ubezpieczenie na życie” oznacza wiele rodzajów ubezpieczeń, takich jak grupy otwarte, grupy zamknięte, ubezpieczenie posagowe itp. Można je także uzyskać w wielu różnych towarzystwach ubezpieczeniowych, w tym np. Warta, Allianz, Generali, Hestia, Compensa oraz PZU.


Na szczęście zawsze można liczyć na wsparcie, jakie zapewnia doświadczony Multiagent ubezpieczeniowy. Wystarczy się z nim skontaktować i odpowiedzieć na kilka pytań, a wykwalifikowany Agent ubezpieczeniowy określi optymalny zakres i  sumę ubezpieczeniową polisy i zaproponuje najkorzystniejszą ofertę. Właściwe trzeba tutaj pamiętać tylko o tym, aby być szczerym i zadawać pytania, jeżeli coś nie jest jasne.

Życie jest bezcenne

Polacy coraz chętniej ubezpieczają swój majątek. AutoCasco, assistance komunikacyjny, czy też ubezpieczenie domu i mieszkania są coraz powszechniejsze. To bardzo dobrze, że Polacy są coraz bardziej świadomi ryzyk i zabezpieczają swój dobytek.

Statystyki pokazują jednak, że Polacy nie zawsze są świadomi tego, jak ważne są polisy na życie. To paradoks, że ludzie chętnie ubezpieczają swoje domy i samochody, a nie zawsze pamiętają o ochronie tego, co najważniejsze, czyli życia swojego i swojej rodziny. Lepiej więc okazać się mądrością oraz przezornością i przynajmniej sprawdzić, jakie ma się tutaj możliwości.

Inwestycja w przyszłość

Celem wszystkich ubezpieczeń jest ochrona danej osoby przed finansowymi skutkami różnych wydarzeń, w końcu zasadność ich zaciągania zwykle opera się na tzw. transferze ryzyka. Obecnie na rynku dostępnych jest także gama produktów o charakterze ubezpieczeniowo – inwestycyjnym. Dzięki nim można zapewnić ochronę sobie i  swojej rodziny, a przy tym oszczędzać i inwestować kapitał np. na emeryturę, czy też lepszy start dzieci w dorosłość.

W takich przypadkach składka jest dzielona na dwie części. Pierwsza z nich przeznaczona jest na ubezpieczenie, a druga na inwestycje lub oszczędzanie. Cel i sposób inwestowania także mogą być całkiem swobodnie określane. Możliwości jest tutaj naprawdę dużo, a  specyfikę każdej z nich można poznać w czasie rozmowy z  Multiagentem ubezpieczeniowym.

Im wcześniej, tym taniej

Z ubezpieczaniem na życie nigdy nie powinno się zwlekać i to nie tylko dlatego, że życie bywa nieprzewidywalne. Warto wiedzieć, że im wcześniej zawrze się polisę na życie, tym na niższą składkę można liczyć. Wynika to z tego, że ryzyko zachorowania na poważne choroby jest na ogół mniejsze w przypadku młodszych ludzi. Jeśli zaś z zawarciem ubezpieczenia na życie będzie się zwlekać bardzo długo, to może się okazać, że wybór będzie ograniczony, a  dostępne propozycje już nie tak korzystne.

Dobrze jest też mieć świadomość, że ubezpieczenia na życie mogą być tanie. Często przy składce wynoszącej zaledwie kilkadziesiąt złotych można liczyć na bardzo szeroką ochronę. Obecnie towarzystwa ubezpieczeniowe starają się bardzo mocno uatrakcyjnić i jeszcze bardziej uprościć ubezpieczenia na życie. Przykładem jest tutaj grupa otwarta MSM – Warta Dla Ciebie i Rodziny, która zapewnia wyjątkowe korzystne warunki, ze składką już od zaledwie 40zł. Zawarcie ubezpieczenia na życie w dzisiejszych czasach jest także bezproblemowe. To mit, że trzeba spełnić ogromną liczbę wymagań i formalności.

Mikołaj Pasecki

Specjalista ds mediów

Kim jesteśmy?

MSM to innowacyjna multiagencja sieciowa sprzedająca najlepsze ubezpieczenia. Ogromne doświadczenie, wielka wiedza, dbałość o zadowolenie Klientów oraz Multiagentów ubezpieczeniowych, a także intuicyjny CRM ubezpieczeniowy sprawia, że warto współpracować z naszą multiagencją.

Dołącz do nas na: Facebook Linkedin